KILIÇ YAŞAM YAPI SAN VE TİC A.Ş.

SİZLER İÇİN ENDÜSTRİYEL AMBALAJ ÇÖZÜMLERİ SUNUYORUZ.

Toptan İnşaat Demiri Ve Çelik Hasır Çesan Sipariş Hattı : 0262 655 21 93

Toptan İnşaat Demiri Ve Çelik Hasır Çesan Sipariş Hattı : 0262 655 21 93

Sipariş Hattı : 0262 655 21 93 En az 20 ton siparişleriniz için bizi aramanız yeterli FABRİKADAN HALKA NEVRÜLÜ İNŞAAT DEMİRİ 6-8-12-14-16 LIK 2 TONLUK BALYALAR HALİNDE 0 262 655 21 93 Almak istediğiniz miktarı , ölçüleri ve teslimat adresini bildirmeniz yeterli . Banka teminat mektubu ile nakit ödeyerek alabilir. .yapı kontrolden geçen toptan inşaat demiridir. 20 tondan 5000 tona kadar toptan alımlar için, toptan İnşaat demiri nakliye kdv bulunduğunuz il ve tona göre arayın en uygun fiyatı verelim. Toptan inşaat demir tonu , Türkiye’de bulunan fabrikalarda üretilmiş ve TSE garantilidir

Nervürlü İnşaat Demiri Genel Bilgi
Direnci yüksek , üzerinde çıkıntılar yer alan , dişli demir çubuk
İnşaatın,statik yükü veya dinamik yükü göz önünde tutulan en önemli noktası inşaat çeliğinin akma dayanıklılığıdır.Ayrıca,son zamanlarda kullanılan demirin uzaması ve çekme dayanımı da göz önünde bulundurulmaktadır.
ANALİZ DERECELERİ;

Çekme -Akma Dayanıklılığı
Kaynak tutma decesi
Uzama özelliği
Esneklik özelliği
Nervürlü İnşaat Demiri hakkında bazı teknik bilgiler;
Nervürlü demirinde bulunan Mangan ( Mn ) ve Karbon ( C ) oranlarının artırmanın ve sıcak soğuk işlemlerin üretilen demirin kalitesine etkileri;
Demir içinde bulunan karbon miktarının artması, dayanıklılığı iyi yönde etkilerken, kaynak tutma özelliğini zıt yönde etkilemekte ve demiri kırılganlaşmaktadır.
İnşaat demiri üretim standardında, demir içinde bulunan karbon oranının % 25 den az olması gerekmektedir.
Kaynaklanabilirlik özelliği özellikle prefabrik yapıların üretiminde öne çıkmaktadır. Ayrıca yüksek karbon oranı, demirde gevrekliğe neden olacağından, demir imalat aşamasında kıvrılma ve bükülmelerde, çatlayacak ve / veya kırılacaktır.
Nervürlü inşaat demiri esnekliği Manganın dışında, Nb , Va, Vo,vb. alaşım elementleri kullanarak sağlanmaktadır.
İnşaat demiri kalitesini arttırmanın bir yolu da, sıcak haddelenmiş nervürlü inşaat demirine daha sonradan burma, çekme gibi soğuk işlemler uygulamaktır. İşlenmesinde , üretim zamanını düşüren bu yöntemler, fazladan bir işlem olması nedeniyle maliyeti arttırmaktadır.
Kontrollü sulu soğutma sistemi ile , sıcak haddelenen inşaat demirinin, üretimden çıktıktan hemen sonra su vermek ve daha sonrasında iç ısısı ile temperlemektir . Kontrollü su soğutma yönteminde, sıcak haddelenen inşaat demiri tezgah hattından çıktıktan hemen sonra, özel dizayn edilmiş su verme ünitesine girmektedir. Ünite içinde, hızlı bir soğumaya maruz kalan inşaat demiri dışında, kalınlığı su verme süresine bağlı olarak değişen, martenzit bir kabuk oluşur.
Martenzit küçük tanecikli bir yapıya sahiptir.Çok serttir ancak kırılgan bir yapıya sahiptir. Isıl işleme tabi tutulması gerekmektedir.

cemcelik